bulten
banner_tsf
banner_isbanknew
GSB_mavi_-1
Türkiye İş Bankası
Küçükler 6. Turu Tamamladı
IMG 457125 Ocak'tan bu yana devam etmekte olan Türkiye Küçükler Şampiyonasında 28 Ocak 2015 tarihinde 6. tur oynandı. 6 tur sonunda sporcuların puan durumlarına bir göz atalım.

7 yaş genel kategorisinde Sakaryalı Mert Pehlivan ve Mersinli Ali Görkem Polat tam puan ile liderliği paylaşırken sporcuları 5 puan ile tam 12 sporcu takip ediyor. Sürpriz maçların oynanacağı ve sıralamanın her an değişebileceği son üç tur oldukça çekişmeli geçeceğe benziyor. 7 yaş kızlar kategorisinde ise Elfin Durmaz tek başına lider olarak devam ediyor.

8 yaş genel kategorisinde de Furkan Ming Liang ve Nazım Efe Özkeskin zirveyi paylaşan isimler oluyor. Kızlar kategorisinde ise Nilsu Enç birinci sıradaki yerini korurken, Gülcan Sena Kayış 6. turda aldığı kazanç ile ikinci sıraya yükseliyor.

9 yaş genel kategorisinde Yağız Çınar Akın bu tur yarım puan kaybetse de liste başındaki yerini koruyor. Akın'ı eş puan ile 5 sporcu takip ediyor. Kızlar kategorisinde ise Elif Keskin 6. tur sonunda tam puan ile yola devam ederken Deniz Karasakal 5½ puan ile ikinci sıraya oturuyor.

10 yaş genel kategorisinin sürpriz maçı CM Işık Can-Egemen Ekener (1347) arasında oynandı. Günün ilgi çeken maçlarından olan karşılaşma berabere sonuçlandı. Maçın ardından değişen sıralamada Antalyalı Arda Başara 6 tam puan ile zirveye yerleşiyor. Kızlar kategorisinde ise Işıl Can liste başında tam puanlı tek sporcu olarak bulunuyor.

11 yaş genel kategorisinde CM Ahmet Utku Üzümcü –Batu Angün maçı berabere sonuçlansa da sıralamada yine iki İstanbullu sporcu birinciliği paylaşıyor. Kızlar kategorisinde ise WCM Sıla Çağlar ve Doğa Su Arda 6. turda aldıkları kazanç ile zirveyi paylaşan iki isim oluyor.
12 yaş genel kategorisinde Ankaralı Ege Karaahmetoğlu zirvedeki yerini kaptırmazken, Karaahmetoğlu'nu Adanalı sporcu Hüseyin Eren Yerden takip ediyor. Kızlar kategorisinde ise Eylül Çelik lider durumda turnuvaya devam ediyor. 

Foto Galeri
 
Turkish Chess Federation © 2014