bulten
banner_tsf
banner_isbanknew
GSB_mavi_-1
Türkiye İş Bankası
Sporcular Finale Yaklaşıyor
IMG 4974Beş gündür Starlight Hotel'de devam eden Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonasında bugün oynanan 7. ve 8. turun ardından finale bir kaldı. 30 Ocak 2015 tarihinde saat 10.00'da başlayacak olan final maçları çekişmeli maçlara sahne olacak.

8. tur sonunda sporcularımızın puan durumlarına bir göz atalım;

7 yaş genel kategorisinde Sakaryalı Mert Pehlivan tam puan ile tek başına lider durumdayken onu 7 puan ile Ali Görkem Polat ve Ali Ünal Ünlükal takip ediyor. 7 yaş kızlar kategorisinde ise Ali Zeren Yıldız ve Eflin Durmaz 7 puanla lider durumdalar.

8 yaş genel kategorisinde Efe Doruk Türkol, Furkan Ming Liang Hou'yu yarım puan farkla geride bırakarak şampiyonaya birinci sırada devam ediyor. 8 yaş kızlar kategorisinde ise Nilsu Enç 7 puanla birinci sıradaki yerini koruyor.

9 yaş genel kategorisinde Yağız Çınar Akın liste başında devam diyor. Akın'ı yarım puan farkla iki sporcu takip ediyor. Kızlar kategorisinde ise Elif Keskin şampiyonluğunu garantilemiş durumda. Keskin'i 6½ puanla takip eden üç sporcu ise 2.lik ve 3.lük için kıyasıya bir mücadele verecek.
 
10 yaş genel kategorisinde 2014 Dünya Okullar Satranç Şampiyonası 9 Yaş Genel Kategori ikincisi CM Işık Can'ın içinde olduğu 7 puana sahip beş sporcu şampiyonluk için yarışacaklar. Bu kategoride de final maçları çetin partilere sahne olacağa benziyor. Kızlar kategorisinde ise 2014 Dünya Okullar Satranç Şampiyonası 9 Yaş Kızlar Kategori ikincisi Işıl Can bu tur sonunda zirveyi Gülce Nehir Kara ile paylaşıyor.

11 yaş genel kategorisinde Batu Angün 7½ puanla zirveye çıkarken, 2014 Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası 10 Yaş Genel Kategori ikincisi CM Ahmet Utku Üzümcü 'nün de içinde olduğu yedi sporcu 6½ puanla Angün'ü takip ediyor. Kızlar kategorisinde ise Doğa Su Arda bu turun sonunda zirvenin tek sahibi.

12 yaş genel kategorisinde Ankaralı Ege Karaahmetoğlu zirvedeki yerini kaptırmazken, Karaahmetoğlu'nu 6½ puanla altı sporcu takip ediyor.
12 yaş kızlar kategorisinde ise 6½ puana sahip Eylül Çelik, WCM Defne Sade ve Doğa Karaçay zirveyi paylaşan ve şampiyonluk için mücadele edecek isimler oluyorlar.

Foto Galeri
 
Turkish Chess Federation © 2014