bulten
banner_tsf
banner_isbanknew
GSB_mavi_-1
Türkiye İş Bankası
Küçükler Şampiyonası Ödül Töreni
 CET61142015 Türkiye Küçükler Şampiyonası ödül töreni 30 Ocak 2015 tarihinde Antalya - Manavgat Starlight Convention Center Thalasso & SPA Hotel'de tamamlandı. Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay yaptığı konuşmada 65 il ve KKTC'den 1569 minik sporcuyu, değerli velileri ve 36 emektar sporcumuzu bir hafta boyunca konuk etmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.


Bir hafta boyunca 3500 kişilik kocaman bir aile olmanın öneminden bahseden Tulay, alınan sonuç ne olursa olsun minik sporcuların asıl kazançlarının satrancın hayatlarına kazandırdıkları olduğunu vurguladı. Anne babaların çocuklarını gönül verdikleri satranç sporu konusunda desteklemelerinin onlara verebilecekleri en güzel armağan olduğunun altını çizen başkan Tulay,  dereceye giren sporcuların alt yapı çalışma gruplarına alınacaklarını ve 63 kız, 73 erkek sporcu olmak üzere eş puanlılarla birlikte toplam 136 sporcunun ulusal takım havuzuna girmeye hak kazandığını izleyenlere müjdeledi.

21 Mart Dünya Orman Gününde milli takım havuzuna giren tüm sporculara, Türkiye Satranç Federasyonu Hatıra Ormanında, onların isimlerini taşıyan birer fidan dikileceğini belirten Tulay, "Federasyonumuz tarafından adınıza dikilecek bu fidanlar gibi sizler de yıllar geçtikçe büyüyecek ve başarılarınızla ülke yönetiminde söz sahibi olacaksınız." dedi.

Bu önemli organizasyona destek olan ve şampiyonanın başarıyla tamamlanmasını sağlayan, Ana sponsor Türkiye İş Bankasına, hakemler, sporcular, seminerlerde misafirimiz olan konuşmacılar, şampiyona psikoloğu, bülten ekibi, federasyon çalışanları ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür eden Başkan Tulay, tüm katılımcılara iyi yolculuklar diledi.

Gulkız Tulay'ın konuşmasının ardından Türkiye Küçükler ve Emektarlar Şampiyonasında dereceye giren sporcular ödüllerini aldı. 

Kapanışta; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hami Dorul, Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Süleyman Gediz, Federasyon Başkan Vekili Prof. Dr. Yusuf Doğruer, Asbaşkan Aşkın Keleş, Yönetim Kurulu Üyeleri Kasım Yekeler, Halil Hilmi Darı, Nihal Duman, İslam Yücel, Starlight Otel'in sahibi Ünal Akpınar ve eşi Şahande Akpınar, Kulüpler Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa İmamoğlu, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Olgun Kulaç ve Sanatçı Çelik Erişçi konuklar arasında yer alan isimler oldular.

Foto Galeri

  CET6091
Başkan Tulay ve Turnuva Başhakemi Oğuz Cem Akın
  CET6106
Şampiyonanın en küçük sporcuları Bartu Kaptanoğlu ve Elfin Durmaz
ödüllerini Sanatçı Çelik Erişçi'den aldılar
  CET6111
 7 Yaş Kızlar kategorisinde dereceye giren sporcular ödüllerini
Starlight Otel'in sahibi Ünal Akpınar ve eşi Şahande Akpınar'dan aldılar.
1. Eflin Durmaz 2. Elif Zeren Yıldız 3. Nehir Ertürk
  CET6116
 7 Yaş Genel kategoride dereceye giren sporcular
1. Mert Pehlivan 2. Ali Ünal Ünlükal 3. Kerem Erten
  CET6123
 8 Yaş kızlar kategorisinde dereceye giren sporculara ödülleri TSF Yönetim Kurulu
üyeleri Nihal Duman ve İslam Yücel tarafından verildi.
1. Nilsu Enç 2. Gülcan Sena Kayış 3. Beren Ünal
  CET6128
 8 Yaş Genel kategoride dereceye giren sporcular
1. Ömer Melih Sarıdağ 2. Atahan Çolakoğlu, Giray Kaan Durukan
  CET6135
 9 Yaş Kızlar kategorisinde dereceye giren sporcular ödüllerini
Kulüpler Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa İmamoğlu ve
Yönetim Kurulu üyesi Kasım Yekeler'den aldılar
1. Elif Keskin 2. Deniz Karasakal 3. Ilgın Kaya
  CET6146
 9 Yaş Genel kategorisinde dereceye giren sporcular
1. Yağız Çınar Akın 2. Ömer Beyazıt Malğaç 3. Kürşat Buğra Gökçek
  CET6152
 10 Yaş Kızlar kategorisinde dereceye giren sporculara ödülleri
Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Süleyman Gediz ve Asbaşkan Aşkın Keleş tarafından verildi
1. Işıl Can 2. Gülce Nehir Kara 3. Ceren Yıldırım
  CET6157
 10 Yaş genel kategorisinde dereceye giren sporcular
1. Işık Can 2. Ahmet Doruk Koçer 3. Atakan Mert Biçer
  CET6163
 11 Yaş kızlar kategorisinde dereceye giren sporculara ödülleri İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hami Dorul
ve TSF Başkan Vekili Prof. Dr. Yusuf Doğruer tarafından verildi
1. Esma Doğa Duran 2. Sıla Çağlar 3. Doğa Su Arda
  CET6168
 11 Yaş genel kategoride dereceye giren sporcular
1. Batu Angun 2. Ahmet Utku Üzümcü 3. Göktürk Kağan Kılıç
  CET6180
 12 Yaş kızlar kategorisinde dereceye giren sporcular ödüllerini
Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu ve TSF Başkanı Gülkız Tulay'dan aldılar
1. Eylül Çelik 2. Defne Sade 3. Doğa Karaçay
  CET6188
 12 Yaş Genel kategoride dereceye giren sporcular
1. Ege Karaahmetoğlu 2. Emir Gülbeyaz 3. Kaan Küçüksarı
  CET6200
 Başkan Tulay ve Şampiyona Gözlemcisi Aykut İlker Mete
 CET6202
 Başkan Tulay ve Şampiyona Gözlemcisi Güran Ünal
 CET6203
 İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hami Dorul ve Başkan Tulay
 CET6206
 Başkan Tulay ve Antalya İl Temsilcisi Osman Akdoğan
 CET6096
 Başkan Tulay ve Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu





 
Turkish Chess Federation © 2014